Само в 7ДниБлагоевград.бг:

Въпреки добрата игра на футболиста на Септември(Симитли) Борислав Вакадинов националите до 19 години загубиха от Франция

nacionali
Юношеският национален отбор на България до 19 години се представи много мъжки във втория си мач от група 6 в елитния кръг на Европейското първенство, но загуби от Франция. „Петлите” се наложиха с 2:0 и вече са почти сигурни участници в финалната фаза на турнира, която ще се играе във Финландия. Попаденията за отбора на Бернар Диомед бяха дело на таланта на Монако Набил Алиуи. Младото крило се разписа по веднъж във всяко от полувремената, с което ни лиши от всякаква надежда за класиране (напред продължава само първия тим в групата).
Стойков направи две промени в стартовия си състав в сравнение с тима, който направи 0:0 срещу Испания. Иван Турицов замени Ертан Томбак на поста десен бек, а в средата на терена Архан Исуф беше предпочетен вместо Атанас Кабов. Интересното е, че на същата дата през миналата година двата отбора се срещнаха, а ние победихме с 2:1, което ни донесе класиране за финалния турнир в Евро 2017 в Грузия. Така днес „петлите“ взеха своеобразен реванш.
Като цяло първото полувреме мина с подчертан френски превес, а второто беше малко по-равностойно, след като противникът заигра по-предпазливо предвид преднината си. Най-добрите възможности за момчетата на Ангел Стойков дойдоха след статични положения, при които малшансът и в по-голяма степен вратарят Албан Лафонт ни попречиха за нещо повече.
Първата чиста ситуация в мача всъщност беше на наша сметка, като в 9-ата минута Калоян Кръстев пропусна от обещаваща позиция. Впоследствие противникът умело натика „лъвчетата“ в собствената им половина. След един много сериозен пропуск Франция успя да вземе аванс в 26-ата минута, когато Микаел Кюзанс асистира на Алиуи и той откри с шут извън обсега на Димитър Шейтанов. До почивката вратарят на Левски се прояви още няколко пъти, включително и с решително спасавяне срещу Доди Юан минути преди края на полувремето.
Момчетата на Ангел Стойков не се отказаха да преследват изравняването през втората част, като най-големите възможности дойдоха в 72-ата и 73-ата минута. Тогава Иван Тилев изпълни два поредни корнера, като при първия Лафонт спаси изстрела с глава на Андреа Христов, а сетне отказа и резервата Тони Иванов.
Франция избра най-удачния момент и удари в 79-ата минута. Появилият се само минутки по-рано в игра Амин Гуири даде чудесно подаване към Алиуи, който за втори път опъна мрежата зад Шейтанов.
В добавеното време на срещата Петко Христов с глава можеше поне да намали, като отново френският вратар Лафонт беше брилянтен под рамката.
Сега съдбата на нашите момчета вече е решена, като другият мач днес – между Испания и Белгия – ще определи класират ли се „петлите“ предсрочно. Белгийците загубиха с 2:3 от Франция в първия си мач, докато „ла фурия“ извъртя нулево реми с България. Единствено победа оставя живи шансовете на иберийците.