Само в 7ДниБлагоевград.бг:

Пирин ще се бори за оцеляване в елита след загуба от Черно море в Благоевград

Пирин Черно море

Пирин загуби като домакин с 0:2 от Черно море двубоя от 4-ия кръг на група „А“ на втората осмица в Първа лига. Гостите поведоха в 39-ата минута след куриозен автогол на вратаря на „орлетата“ Георги Георгиев, а в заключителните секунди на първата част 16-годишният Мартин Минчев удвои в красив удар от дистанция, пише Е-79.com.

След срещата стана ясно, че Славия и Черно море със сигурност ще заемат първите две места в група „А“, а Пирин и Витоша Бистрица ще продължат в плейофите за оставане в Първа лига.

До 30-та минута Пирин показваше по-атакуващ футбол и организира няколко опасни влизания, най-вече чрез Ради Кирилов по левия фланг, но благоевградчани не успяха да нанесат сериозен удар към Макенджиев.

Така се стигна до 39-ата минута, в която Черно море поведе. Мехди Фенуш се откъсна по лявото крило и центрира. Стражът на домакините Георги Георгиев боксира топката, но я изпрати в собствената си врата – 1:0 за Черно море.

Пирин не успя да се съвземе от шока и до края на първото полувреме допусна още един гол. Негов автор стана 16-годишният талант на варненци Мартин Минчев. В 45-ата минута младокът пое топката вдясно на границата на наказателното поле и след страхотен фалцов шут с левия крак не остави шанс на Георгиев – 2:0 за гостите.

Пет минути след почивката Пирин можеше да върне едно попадение, когато Кирилов овладя на левия фланг, влезе към наказателното поле и шутира фалцово, но покрай вратата.

Минута по-късно Черно море отговори с бърза атака. При нея Зехиров изведе Минчев сам срещу вратаря, младокът копна топката над Георгиев, но не уцели вратата.

В 70-ата минута варненци като по чудо не стигнаха до трети гол. Кузма намери Фенуш, който шутира опасно, но топката облиза десния стълб и излезе в аут.

До края на мача Пирин опита да натисне своя съперник, но рядко достигаше до удари по посока на противниковата врата. Конър Хендерсън и Боджадж пробваха на два пъти, но късметът не бе на страната на домакините.

Така Пирин остава с 29 точки в група „А“ на втората осмица, докато Черно море се изравни със „Славия“ на върха – по 37 точки. Белите обаче в момента играя с Витоша и може да станат еднолични лидери в групата.